Magle nieckowe i magle pasowe

 

Wybierz rodzaj magla:

 

Magle nieckowe:

Magle nieckowe zwane również maglami walcowymi, są maglami o tradycyjnej, sprawdzonej od lat konstrukcji. Elementem ogrzewanym jest stalowa, bądź aluminiowa niecka. W maglach mniejszych (o długości roboczej walca od 1 do 2 metrów) ruchoma niecka dociskana jest do obracającego się walca. O efekcie prasowania decyduje docisk walca do niecki oraz jej właściwa temperatura. Najczęściej stosowanym sposobem grzania jest podgrzew elektryczny.

Magle mniejsze wykonywane są jako magle jednonieckowe (jednowalcowe) o średnicy walca od 18 do 30 cm. Doskonale sprawdzają się w hotelach, pensjonatach, pralniach komercyjnych - zwłaszcza do prasowania obrusów, serwet krochmalonych itp. Są to zazwyczaj magle przyścienne zajmujące niewielką powierzchnię. Mogą być one obsługiwane przez jedną osobę. Optymalny stopień wilgotności wsadu powinien jednak zamykać się w granicach 20-25 %.

W segmencie mniejszych magli nieckowych oferujemy magle o następujących parametrach:

Długość robocza walca mm/średnica walca mm

1000 - 2500 / 180 - 300

W maglach większych (średnica walca 90 - 120 cm) niecka jest nieruchoma, a walec za pomocą siłowników jest opuszczany i dociśnięty dla uzyskania odpowiedniego efektu prasowania. Magle takie mogą mieć od 1 do 3 walców (niecek), wykonywane są zazwyczaj z podgrzewaniem parowym. (olejowym). Znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest duża wydajność i doskonała jakość, prasowania. Zazwyczaj są obsługiwane przez co najmniej dwie osoby (jedna wprowadza pościel, druga odbiera). Wilgotność prasowanego wsadu zawiera się w przedziale od 30 - 50 %

W grupie magli większych dostępne są magle o następujących parametrach:

Długość walca mm/średnica walca mm/ ilość walców 2700 - 4200 / 900 - 1200 / 1-3

Magle pasowe:

Urządzenia z ogrzewanym cylindrem, doskonale nadające się do prasowania pościeli. Najlepiej sprawdzają się, tam gdzie wymagana jest duża wydajność przy zachowaniu wysokiej jakości efektu końcowego. Są popularnym elementem wyposażenia średnich i dużych pralni komercyjnych. Nazwa pochodzi od systemu pasów zapewniających ścisłe przyleganie wsadu do gorącego cylindra. Najważniejszą cechą magli pasowych jest możliwość maglowania bez konieczności wcześniejszego suszenia prania. Wystarczy jedynie, aby pralnia wyposażona została w wysokoobrotowe pralnico-wirówki o odpowiednim współczynniku odwirowania G.